پوسیدگی ریزوم موز

Banana rhizome rot

بیماری پوسیدگی ریزوم (ساقه زیر زمینی) باعث ایجاد پوسیدگی نرم در اطراف ریشه درختان موز می شود. عامل این بیماری به محصولات مختلفی از جمله سیب زمینی، کلم، فلفل دلمه، شلغم، هویج، پیاز، گوجه فرنگی، هندوانه و.. حمله می کند.

علائم بیماری:

پوسیدگی نرم طوقه و ساقه زیر زمینی بارزترین علامت این بیماری می باشد. در مراحل اولیه آلودگی بافت های آب سوخته بر روی لایه های سطحی ریزوم و طوقه تشکیل می شود. با برش دادن بافت های آلوده اطراف طوقه مایع باکتریایی زرد یا آجری رنگی خارج می شود. با افزایش پوسیدگی بر روی درختان، بوی بدی از اطراف طوقه احساس می شود. از علائم ثانویه این بیماری می توان به خمیدگی و خشک شدن ناگهانی برگ ها اشاره کرد. درختانی که به شدت آلوده شده اند به راحتی از قسمت طوقه شکسته می شوند. به طور معمول درختان جوان حساسیت بیشتری نسبت به بیماری دارند.

عامل بیماری، نحوه انتشار و چرخه زیستی آن:

عامل بیماری باکتری Erwinia carotovoraمی باشد. شرایط آب و هوایی مرطوب و محدوده دمای 27 الی 32 درجه سانتی گراد تاثیر زیادی در رشد عامل بیماری دارد. زمستان گذرانی عامل بیماری در بقایای گیاهی اطراف درخت صورت می گیرد. آبیاری پاششی یا باران نقش اصلی را در جابجایی عامل بیماری دارد. صدمات مکانیکی باعث نفوذ عامل بیماری به درخت می شود.

راه های پیشگیری و کنترل بیماری:

  • افزایش زه کش خاک
  • استفاده از پایه های عاری از بیماری
  • جمع آوری بافت های آلوده از اطراف درختان
  • استفاده از بردوفیکس به شرح زیر:

- آبیاری درختان با نسبت 10 در هزار

- سم پاشی درختان با نسبت 10 در هزار بعد از برداشت

- سم پاشی با نسبت 5 در هزار قبل از گل دهی درخت

- سم پاشی با نسبت 5 در هزار بعد از گلدهی

- سم پاشی با نسبت 5 در هزار قبل از رسیدن میوه